Roo "Samarskaya Oblastnaya Fso" Mbu Do "Dsc "Saksor", St. Kurumoch 17.04.2022

Самарская область 349 18 8

Originals of results found
This is repeatable event
Held 2 stages in 2 years.
Share

Oren ( participants: 60 ) , distance 13 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Mamyshev Ruslan 1983 1 / 60 13:32     Saksor-Hunter 157 100.00
2   Dvinyaninova Irina 1987 2 / 60 13:41     Saksor-Hunter 155 98.89
3   Pryazhennikov Nikolay 1987 2 / 60 13:41     Saksor-Hunter 163 98.89
4   Sablina Evgeniya 1988 4 / 60 13:45     Saksor-Hunter 166 98.40
5   Larionova Olga 1988 5 / 60 14:41     Saksor-Hunter 156 91.50
6   Getmanenko Natalya 1978 6 / 60 15:00     Saksor-Energetik 102 89.16
7   Kuzmenko Oksana 1985 7 / 60 15:02     Saksor-Energetik 117 88.92
8   Sorokin Mikhail 1971 8 / 60 16:34     Saksor-Energetik 126 77.59
9   Akinshina Valeriya 1994 9 / 60 17:01     Sgoo Dmstk 'Kontur' 24 74.26
10   Yudin Ilya 2009 10 / 60 17:02     Saksor-'Kontur' 23 74.14
11   Tikhonov Dmitriy 2015 11 / 60 17:04     Saksor-Istok 181 73.89
12   Lysenkov Maksim 2015 12 / 60 17:19     Sshor№14 'Zhiguli' 80 72.04
13   Vizhnyaeva Viktoriya 2010 12 / 60 17:19     Saksor-Istok 170 72.04
14   Malysheva Yuliya 1989 14 / 60 17:30     Samara, Lichno 45 70.69
15   Sirotin Vladislav 2011 15 / 60 17:40     Saksor-'Kontur' 17 69.46
16   Belova Ilmira 1982 16 / 60 17:44     Saksor-Hunter 135 68.97
17   Polickovaya Elena 1975 17 / 60 18:19     Saksor-Energetik 600 64.66
18   Kornetova Svetlana 1971 18 / 60 18:23     Saksor-Energetik 114 64.16
19   Tyagniryadno Anna 1977 19 / 60 19:10     Saksor-Energetik 129 58.37
20   Abyshkin Lev 2011 20 / 60 19:14     Saksor-'Kontur' 3 57.88
21   Dyadyakina Varvara 2011 20 / 60 19:14     Saksor-'Kontur' 8 57.88
22   Dorogavcev Aleksandr 2015 22 / 60 19:21     Prizma Team 63.Ru 601 57.02
23   Proskurina Alla 1977 23 / 60 20:34     Sgoo Dmstk 'Kontur' 27 48.03
24   Danshina Ekaterina 2012 24 / 60 20:37     Saksor-Energetik 106 47.66
25   Sinicskikh Sofiya 2013 25 / 60 20:47     Saksor-Olimpik 280 46.43
26   Shatilov Petr 2012 26 / 60 21:05     Saksor-Hunter 169 44.21
27   Smirnov Rostislav 2017 27 / 60 21:11     Sgoo Dmstk 'Kontur' 30 43.47
28   Ibragimova Alsu 2011 28 / 60 21:15     Saksor-Hunter 147 42.98
29   Zheleznikova Anastasiya 2010 29 / 60 21:28     Saksor-Energetik 108 41.38
30   Belanchuk Viktoriya 2012 29 / 60 21:28     Saksor-Energetik 97 41.38
31   Burkova Polina 2013 31 / 60 21:31     Saksor-Energetik 98 41.01
32   Enkov Ilya 2013 32 / 60 21:33     Saksor-Energetik 107 40.76
33   Muravickaya Olga 2011 33 / 60 21:51     Saksor-Hunter 159 38.55
34   Shepelev Kirill 2010 34 / 60 22:48     Saksor-Olimpik 283 31.53
35   Markov Anton 2012 35 / 60 23:08     Edelveys-Vlasova 263 29.06
36   Dusmukhambetova Amanslu 1987 36 / 60 23:16     Saksor-Hunter 145 28.08
37   Larionov Vsevolod 2013 37 / 60 23:23     Saksor-Hunter 154 27.22
38   Sablin Denis 2013 38 / 60 23:28     Saksor-Hunter 165 26.60
39   Pryazhennikov Nikita 2013 39 / 60 23:32     Saksor-Hunter 162 26.11
40   Safin Maksim 2014 39 / 60 23:32     Samara, Lichno 48 26.11
41   Mamysheva Nuriya 2013 41 / 60 23:34     Saksor-Hunter 158 25.86
42   Lukyanchikov Maksim 2015 42 / 60 24:03     'Sokol' 501 22.29
43   Lunina Praskovya 2017 42 / 60 24:03     'Sokol' 246 22.29
44   Fokeev Daniil 2015 44 / 60 24:04     Saksor-Fokeeva 289 22.17
45   Popova Ekaterina 2014 45 / 60 24:11     'Sokol' 502 21.31
46   Lunina Vasilisa 2015 46 / 60 24:40     'Sokol' 245 17.73
47   Luzhenkova Mariya 2012 47 / 60 25:34     Saksor-Ski 230 11.08
48   Dusmukhambetov Ruslan 1986 48 / 60 27:00     Saksor-Hunter 144 0.49
49   Sorokoumov Yuriy 49 / 60 27:03     Samara, Lichno 700 0.12
50   Afonshin Aleksey 2009 50 / 60 27:59     Saksor-Shlyamova 56
51   Dvinyaninov Vladimir 2012 51 / 60 28:03     Saksor-Hunter 142
52   Komolov Ilya 2014 52 / 60 28:20     Saksor-Hunter 149
53   Gorshkova Elizaveta 2014 53 / 60 28:21     Saksor-Shlyamova 62
54   Sosin Stepan 2010 54 / 60 28:24     Saksor-Shlyamova 67
55   Golubev Konstantin 2013 55 / 60 28:56     Saksor-Hunter 138
56   Dusmukhambetov Albert 2013 56 / 60 30:19     Saksor-Hunter 143
57   Sirotina Anastasiya 2016 57 / 60 53:04     Saksor-'Kontur' 18
58   Vikulin Timofey 2015     Vse Zvezdy 35
59   Vidmickiy Ivan 2009     Saksor-Shlyamova 60
60   Sukhov Mikhail 2013     Saksor-Ski 232
To groupclasses
Zh12 ( participants: 25 ) , distance 17 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Makarova Anastasiya 2010 1 / 25 14:32     Mbu Sshor №1 - Ryabova 189 100.00
2   Kamyshnikova Yuliya 2010 2 / 25 14:59     Saksor-Ski 226 96.90
3   Grecova Evgeniya 2010 3 / 25 16:12     Saksor-Hunter 140 88.53
4   Durynina Varvara 2010 4 / 25 17:54     Saksor-Istok 174 76.83
5   Devaeva Valeriya 2012 5 / 25 18:00     Prizma Team 63.Ru 300 76.15
6   Razzhivina Sofya 2011 6 / 25 18:21     Saksor-Istok 179 73.74
7   Ivlieva Polina 2013 7 / 25 19:35     Saksor-'Kontur' 9 65.25
8   Petrova Anastasiya 2011 8 / 25 21:02     Saksor-Istok 176 55.28
9   Volkova Ekaterina 2010 9 / 25 21:15     Edelveys-Vlasova 261 53.78
10   Konovalova Vika 2011 10 / 25 21:48     Prizma Team 63.Ru 309 50.00
11   Piskunova Aleksandra 2012 11 / 25 22:21     Mbu Sshor №1 - Ryabova 192 46.22
12   Funt Arina 2010 12 / 25 25:11     Edelveys-Vlasova 269 26.72
13   Myagkova Margarita 2014 13 / 25 26:08     Prizma Team 63.Ru 313 20.18
14   Kaskova Varvara 2011 14 / 25 27:50     Saksor-Shlyamova 65 8.49
15   Lazarcheva Elena 2010 15 / 25 29:39     Sshor№14 'Zhiguli' 77
16   Khamidullina Evgeniya 2012 16 / 25 33:15     Sshor№14 'Zhiguli' 91
17   Gudovich Arina 2010 17 / 25 37:08     Edelveys-Vlasova 262
18   Tulina Olesya 2011 18 / 25 37:28     Saksor-'Kontur' 22
19   Koroleva Anna 2013 19 / 25 41:49     Saksor-Fokeeva 286
20   Mesheryakova Elizaveta 2011 20 / 25 42:31     Saksor - 'Dinamika' 328
21   Kuzmenko Eseniya 2012 21 / 25 44:58     Saksor-Energetik 116
22   Denisova Aleksandra 2010 22 / 25 45:32     Mbu Sshor №1 - Ryabova 511
23   Stepanova Nastya 2012 23 / 25 56:04     Prizma Team 63.Ru 317
24   Novikova Masha 2012 24 / 25 1:01:54     Prizma Team 63.Ru 314
25   Grecova Aleksandra 2012 25 / 25 1:23:27     Saksor-Hunter 139
To groupclasses
Zh14 ( participants: 15 ) , distance 22 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Polickovaya Sofya 2009 1 / 15 17:38     Saksor-Energetik 118 120.00
2   Orlova Margarita 2009 2 / 15 19:24     Edelveys-Vlasova 264 107.98
3   Lebedeva Angelina 2008 3 / 15 19:40     Mbu Sshor №1 - Ryabova 186 106.16
4   Smirnova Kira 2009 4 / 15 20:48     Saksor-'Kontur' 20 98.45
5   Shaykhutdinova Amira 2009 5 / 15 21:07     Saksor - 'Dinamika' 332 96.29
6   Aleksandrova Kristina 2009 6 / 15 21:13     Prizma Team 63.Ru 293 95.61
7   Kanabeeva Arina 2009 7 / 15 21:47     Saksor-Hunter 148 91.76
8   Bykova Anastasiya 2009 8 / 15 21:51     Saksor-Energetik 99 91.30
9   Zhitlova Polina 2009 9 / 15 22:52     Prizma Team 63.Ru 304 84.39
10   Lyapina Yana 2008 10 / 15 24:27     Mbu Sshor №1 - Ryabova 187 73.61
11   Moiseeva Olesya 2009 11 / 15 24:48     Saksor-'Kontur' 11 71.23
12   Kalacheva Elizaveta 2009 12 / 15 25:16     Prizma Team 63.Ru 307 68.05
13   Voblikova Anastasiya 2008 13 / 15 25:18     Saksor-'Kontur' 6 67.83
14   Zavarikhina Mariya 2008 14 / 15 36:49     Saksor-Hunter 146
15   Proskurina Margarita 2009 15 / 15 45:46     Saksor-'Kontur' 14
To groupclasses
Zh16 ( participants: 9 ) , distance 3 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Sadomskaya Kseniya 2007 1 / 9 22:22 I     Saksor-Energetik 120 150.00
2   Kornetova Viktoriya 2007 2 / 9 25:05 I     Saksor-Energetik 113 131.78
3   Afrikantova Darya 2007 3 / 9 27:53     Saksor - 'Dinamika' 321 113.00
4   Goponenko Darya 2007 4 / 9 30:01 III     Saksor-Energetik 103 98.70
5   Lukina Anfisa 2006 5 / 9 30:31 II     Orient-Edelveys 212 95.34
6   Mulenko Sofya 2006 6 / 9 31:20 I     Sshor№14 'Zhiguli' 82 89.87
7   Andreeva Polina 2006 7 / 9 31:30 II     Prizma Team 63.Ru 295 88.75
8   Belova Alina 2007 II     Saksor-Hunter 134
9   Verezhan Alisa 2007     Saksor-Energetik 100
To groupclasses
Zh18 ( participants: 5 ) , distance 37 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Pronina Anastasiya 2005 1 / 5 24:07 КМС     Saksor-Energetik 119 180.00
2   Raevskaya Viktoriya 2005 2 / 5 26:49 I     Saksor-Hunter 164 159.85
3   Vasileva Svetlana 2005 3 / 5 30:12 II     Orient-Edelveys 203 134.60
4   Sazonova Elizaveta 2004 4 / 5 32:16 КМС     Saksor-Energetik 122 119.17
5   Makarova Mariya 2005 5 / 5 33:38 I     Mbu Sshor №1 - Ryabova 190 108.97
To groupclasses
Zh21 ( participants: 14 ) , distance 37 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Bogdanovich Kristina 1983 1 / 14 21:56 КМС     'Sokol' 235 200.00
2   Vlasova Ekaterina 1997 2 / 14 24:05 МС     Edelveys-Vlasova 260 180.40
3   Balakhonkina Elena 1977 3 / 14 26:13 МС     Samara, Lichno 42 160.94
4   Revina Kristina 1992 4 / 14 27:07 I     'Sokol' 253 152.74
5   Goncharova Ekaterina 2003 5 / 14 27:14 II     'Sokol' 240 151.67
6   Zlatoverova Olga 1990 6 / 14 28:29 I     Saksor - 'Dinamika' 326 140.27
7   Morozova Yuliya 1989 7 / 14 28:32 I     Saksor - 'Dinamika' 330 139.82
8   Sorokoumova Liliya 1988 8 / 14 29:10 I     Samara, Lichno 52 134.04
9   Dubrovskaya Svetlana 1988 9 / 14 30:47 II     Saksor - 'Dinamika' 322 119.30
10   Budaeva Elena 1997 10 / 14 32:42 I     Saksor-Hunter 136 101.82
11   Lysenkova Irina 1988 11 / 14 33:32 I     Abris 334 94.22
12   Mesheryakova Nina 1984 12 / 14 50:09     Saksor - 'Dinamika' 329
13   Ziganshina Alsu 1994 13 / 14 53:09     Samara, Lichno 43
14   Saysanova Ekaterina 1983 14 / 14 54:03     Sgoo Dmstk 'Kontur' 28
To groupclasses
Zh40 ( participants: 10 ) , distance 3 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Lukyanchikova Veronika 1974 1 / 10 22:56     'Sokol' 244 120.00
2   Lunina Svetlana 1980 2 / 10 23:50     'Sokol' 247 115.29
3   Zhitlova Irina 1980 3 / 10 27:25     Prizma Team 63.Ru 303 96.54
4   Toman Natalya 1972 4 / 10 29:20 МС     Toman 344 86.51
5   Krasikova Olesya 1978 5 / 10 29:54 III     Saksor-Energetik 115 83.55
6   Zhelyabina Elena 1976 5 / 10 29:54 III     Saksor-Energetik 111 83.55
7   Pavlova Ekaterina 1978 7 / 10 30:13 III     Cska 342 81.89
8   Miroshnichenko Yulya 1972 8 / 10 30:28     Prizma Team 63.Ru 312 80.58
9   Muravickaya Yuliya 1975 9 / 10 38:23     Saksor-Hunter 160 39.16
10   Kaskova Elena 1977 10 / 10 41:58 III     Saksor-Shlyamova 66 20.41
To groupclasses
Zh50 ( participants: 6 ) , distance 28 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Dvoryanskaya Natalya 1969 1 / 6 26:13     Cska 339 90.00
2   Makarova Albina 1971 2 / 6 26:22     Mbu Sshor №1 - Ryabova 188 89.49
3   Sivcova Irina 1969 3 / 6 27:31     Orient-Edelveys 219 85.54
4   Levina Svetlana 1962 4 / 6 28:42 III     Abris 333 81.47
5   Svistunova Natalya 1971 5 / 6 32:33 III     Edelveys-Vlasova 266 68.26
6   Vikulina Svetlana 1963 6 / 6 39:58 II     Vse Zvezdy 36 42.80
To groupclasses
Zh60 ( participants: 11 ) , distance 22 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Platoshina Nadezhda 1962 1 / 11 24:44     Vaz-Tolyatti 359 70.00
2   Lakhmina Tatyana 1952 2 / 11 25:00     Vaz-Tolyatti 357 69.25
3   Vlaskina Irina 1955 3 / 11 27:14     Saturn 346 62.92
4   Khodakova Tatyana 1956 4 / 11 27:39     Saturn 349 61.75
5   Romanova Elena 1953 5 / 11 30:02     Vaz-Tolyatti 360 55.00
6   Abramova Natalya 1957 6 / 11 35:06 КМС     Saksor-Shlyamova 55 40.66
7   Syntina Margarita 1953 7 / 11 39:59 II     Saturn 347 26.84
8   Zhuleva Floriya 1941 8 / 11 46:07     Vaz-Tolyatti 352 9.48
9   Romancheva Nadezhda 1949 9 / 11 52:40     Orient-Edelveys 217
10   Shkeleva Svetlana 1948 10 / 11 54:16     Vaz-Tolyatti 363
11   Ryzhkova Rimma 1960 11 / 11 1:06:26     Vaz-Tolyatti 361
To groupclasses
M12 ( participants: 46 ) , distance 17 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Balakhonkin Egor 2010 1 / 46 10:19     Saksor-Energetik 94 100.00
2   Lysenkov Dmitriy 2012 2 / 46 11:13     Sshor№14 'Zhiguli' 79 91.28
3   Sakharnov Aleksey 2010 3 / 46 11:18     Saksor-Energetik 124 90.47
4   Dobryanskiy Artem 2010 4 / 46 11:33     Prizma Team 63.Ru 301 88.05
5   Dubs Vladimir 2010 5 / 46 12:21     Sshor№14 'Zhiguli' 75 80.29
6   Borzov Ilya 2011 6 / 46 12:30     Prizma Team 63.Ru 296 78.84
7   Godyaev Dmitriy 2010 7 / 46 12:34     Saksor-'Kontur' 7 78.19
8   Dubynin Dmitriy 2010 8 / 46 12:53     Saksor-Ski 224 75.12
9   Skorikov Nikita 2011 9 / 46 13:00     Saksor-'Kontur' 19 73.99
10   Khlopushin Nikolay 2010 10 / 46 13:04     Saksor-Ski 233 73.34
11   Yudin Sasha 2011 11 / 46 13:57     Prizma Team 63.Ru 319 64.78
12   Zorkin Timofey 2011 12 / 46 14:40     Sshor№14 'Zhiguli' 76 57.84
13   Andreev Sasha 2012 13 / 46 14:47     Prizma Team 63.Ru 294 56.70
14   Krivopalov Ivan 2012 14 / 46 15:32     Cska 341 49.43
15   Klepov Maksim 2013 15 / 46 15:41     Saksor-Energetik 112 47.98
16   Razumov Andrey 2010 16 / 46 16:11     Sshor№14 'Zhiguli' 84 43.13
17   Chernyshov Boris 2012 17 / 46 16:25     Sshor№14 'Zhiguli' 92 40.87
18   Abdrakhmanov Almaz 2010 18 / 46 16:38     Prizma Team 63.Ru 292 38.77
19   Golovin Maksim 2012 19 / 46 16:45     'Sokol' 238 37.64
20   Surkov Stepan 2010 20 / 46 17:33     Saksor-Olimpik 282 29.89
21   Vasilev Vasiliy 2012 21 / 46 17:41     Orient-Edelveys 202 28.59
22   Pospelov Nikita 2010 22 / 46 17:48     Mbu Sshor №1 - Ryabova 196 27.46
23   Luzhenkov Viktor 2010 23 / 46 17:51     Saksor-Ski 229 26.98
24   Plakhov Mikhail 2012 24 / 46 17:58     Sshor№14 'Zhiguli' 83 25.85
25   Suleymanov Vadim 2010 25 / 46 19:08     Saksor-Energetik 128 14.54
26   Mukhataev Yaroslav 2010 26 / 46 19:23     Saksor-Fokeeva 287 12.12
27   Chevelev Denis 2010 27 / 46 20:04     'Sokol' 258 5.49
28   Ragozhin Maksim 2011 28 / 46 22:43     Saksor-Istok 177
29   Glukhov Kirill 2011 29 / 46 24:06     Saksor-Istok 172
30   Zheleznov Ivan 2011 30 / 46 24:14     Vse Zvezdy 38
31   Plekhanov Denis 2013 31 / 46 25:37     Mbu Sshor №1 - Ryabova 193
32   Skoroda Rostislav 2011 32 / 46 26:41     Saksor-Istok 180
33   Neretin Aleksandr 2011 33 / 46 28:01     Saksor-Fokeeva 288
34   Mironenko Andrey 2012 34 / 46 28:23     Prizma Team 63.Ru 311
35   Prokofev Artem 2010 35 / 46 29:51     Orient-Edelveys 215
36   Davydov Lev 2012 36 / 46 37:26     Saksor-Fokeeva 285
37   Alekseeva Aleksandra 1986 21:27     Vse Zvezdy 34 Out of competition
38   Shtriter German 1931 34:31     Vaz-Tolyatti 364 Out of competition
39   Ovsyannikov Yura 2010     Prizma Team 63.Ru 315
40   Distel Svyatoslav 2011     Saksor-Istok 173
41   Bochkov Kirill 2012     Prizma Team 63.Ru 297
42   Gankin Vladislav 2010     Saksor-Olimpik 270
43   Nikitov Maksim 2010     Saksor-Olimpik 277
44   Deryabin Yaroslav 2010     Sshor№14 'Zhiguli' 74
45   Ivashkin Vlad 2014     Prizma Team 63.Ru 305
46   Sinicskikh Fedor 2011     Saksor-Olimpik 281
To groupclasses
M14 ( participants: 41 ) , distance 28 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Sherbakov Aleksey 2008 1 / 41 16:18 I     Saksor-Energetik 131 120.00
2   Stepanov Artem 2008 2 / 41 21:52 I     Sshor№14 'Zhiguli' 87 79.02
3   Lysikov Yaroslav 2008 3 / 41 22:35 II     'Sokol' 250 73.74
4   Tulubaev Trofim 2008 4 / 41 23:02     Prizma Team 63.Ru 318 70.43
5   Chernyshov Fedor 2009 5 / 41 23:14     Sshor№14 'Zhiguli' 93 68.96
6   Tyagniryadno Maksim 2008 6 / 41 23:29 II     Saksor-Energetik 130 67.12
7   Lugovskoy Egor 2008 7 / 41 24:50 I     Sshor№14 'Zhiguli' 78 57.18
8   Balakhonkin Artem 2008 8 / 41 24:59     Saksor-Shlyamova 57 56.07
9   Lukyanchikov Mikhail 2008 9 / 41 25:17 III     'Sokol' 243 53.87
10   Mulenko Leonid 2008 10 / 41 25:24 I     Sshor№14 'Zhiguli' 81 53.01
11   Kuleshov Artem 2008 11 / 41 25:29 III     Saksor-Hunter 151 52.39
12   Babushkin Ilya 2008 12 / 41 25:55     Saksor-Hunter 132 49.20
13   Nekipelov Artem 2008 13 / 41 26:02     Saksor-'Kontur' 12 48.34
14   Rudenko Aleksandr 2008 14 / 41 26:03 II     'Sokol' 254 48.22
15   Tikhov Andrey 2009 15 / 41 26:45     Sshor№14 'Zhiguli' 89 43.07
16   Sorin Denis 2008 16 / 41 26:58 II     'Sokol' 255 41.47
17   Ozernoy Leonid 2008 17 / 41 28:23     Saksor-'Kontur' 13 31.04
18   Gamzov Ilya 2008 18 / 41 29:31 II     Sshor№14 'Zhiguli' 72 22.70
19   Matveev Denis 2008 19 / 41 29:42     Prizma Team 63.Ru 310 21.35
20   Dorogavcev Dima 2009 20 / 41 29:47     Prizma Team 63.Ru 302 20.74
21   Plekhanov Kirill 2009 21 / 41 30:59     Mbu Sshor №1 - Ryabova 194 11.90
22   Zotov Danila 2009 22 / 41 31:17     Saksor-Ski 225 9.69
23   Sinicskikh Ivan 2009 23 / 41 31:21 II     Saksor-Olimpik 279 9.20
24   Talanin Ivan 2009 24 / 41 32:07     Sshor№14 'Zhiguli' 88 3.56
25   Azimov Luka 2009 25 / 41 32:37     Sshor№14 'Zhiguli' 70
26   Bernyaev Artem 2009 26 / 41 32:43     Saksor-Shlyamova 58
27   Yakovash Dmitriy 2009 27 / 41 34:41     Mbu Sshor №1 - Ryabova 200
28   Sofin Zakhar 2009 28 / 41 35:37 III     'Sokol' 256
29   Babushkin Ivan 2009 29 / 41 37:52     Saksor-'Kontur' 5
30   Itrukhin Dmitriy 2009 30 / 41 37:58     Saksor-Shlyamova 64
31   Shiyanovich Grigoriy 2009 31 / 41 42:46     Mbu Sshor №1 - Ryabova 199
32   Skripnikov Stas 2009 32 / 41 45:14     Edelveys-Vlasova 267
33   Glukhov Danila 2008 33 / 41 46:18     Saksor-Istok 171
34   Dubenchuk Artem 2009 34 / 41 48:25     Sshor№14 'Zhiguli' 503
35   Razzhivin Ivan 2008 35 / 41 1:08:17     Saksor-Istok 178
36   Dmitriev Semen 1983 34:26     Orient-Edelveys 205 Out of competition
37   Volkov Egor 2008 I     Prizma Team 63.Ru 299
38   Davydov Artem 2009     Sshor№14 'Zhiguli' 73
39   Vavilenko Andrey 2009     'Sokol' 236
40   Matveev Nikita 2008     Saksor-Ski 231
41   Tikhonov Yuriy 2008     Saksor-Istok 183
To groupclasses
M16 ( participants: 26 ) , distance 35 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Shkilev Aleksey 2006 1 / 26 19:31 I     Saksor-Ski 234 150.00
2   Lysikov Yuriy 2006 2 / 26 22:05 I     'Sokol' 249 130.27
3   Azizov Mikhail 2006 3 / 26 22:57 I     Saksor - 'Dinamika' 320 123.61
4   Fedorov Georgiy 2006 4 / 26 24:56 I     Sshor№14 'Zhiguli' 90 108.37
5   Savelev Egor 2006 5 / 26 25:00 I     Saksor-'Kontur' 16 107.86
6   Getmanenko Kirill 2007 6 / 26 25:30 I     Saksor-Energetik 101 104.01
7   Gubanov Maksim 2007 7 / 26 26:15 I     'Sokol' 241 98.25
8   Kuzmin Egor 2006 8 / 26 26:26 II     Saksor-Hunter 150 96.84
9   Sorokin Vasiliy 2006 9 / 26 26:34 II     Saksor-Energetik 125 95.82
10   Goryachev Maksim 2006 10 / 26 26:53 I     Saksor-Olimpik 271 93.38
11   Shakaryan Dmitriy 2007 11 / 26 27:20 I     Saksor-Istok 184 89.92
12   Illarionov Egor 2006 12 / 26 27:21 I     Saksor-Shlyamova 63 89.80
13   Lebedev Vladimir 2006 13 / 26 28:38 I     'Sokol' 242 79.93
14   Danodin Leonid 2007 14 / 26 28:55 II     Saksor-Energetik 105 77.75
15   Zinovev Artem 2007 15 / 26 29:50 II     Saksor-Olimpik 272 70.71
16   Zholobov Egor 2007 16 / 26 30:39 III     Orient-Edelveys 206 64.43
17   Mesheryakov Daniil 2007 17 / 26 30:53 I     Saksor - 'Dinamika' 327 62.64
18   Grigoryan Arsen 2007 18 / 26 31:10 I     Saksor-Energetik 104 60.46
19   Fokin Demid 2007 19 / 26 31:13 III     Saksor-Istok 520 60.08
20   Golovin Timur 2007 20 / 26 31:27 II     'Sokol' 239 58.28
21   Muravickiy Mikhail 2007 21 / 26 31:47 II     Saksor-Hunter 161 55.72
22   Kozyrev Grigoriy 2007 22 / 26 38:51 II     Saksor-Ski 227 1.41
23   Savenkov Egor 2007 23 / 26 43:40     Sshor№14 'Zhiguli' 86
24   Moskalev Maksim 2006 24 / 26 47:12     Saksor-Olimpik 276
25   Abramov Artem 2007 25 / 26 52:06     Saksor-'Kontur' 2
26   Tikhonov Sergey 2007 26:06     Saksor-Istok 182 Out of competition
To groupclasses
M18 ( participants: 6 ) , distance 39 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Romaneev Andrey 2005 1 / 6 23:29 КМС     Sshor№14 'Zhiguli' 85 180.00
2   Balakhonkin Yaroslav 2004 2 / 6 25:33 КМС     Saksor-Energetik 96 164.16
3   Lyashenko Egor 2004 3 / 6 26:14 I     Orient-Edelveys 213 158.92
4   Sazonov Vasiliy 2005 4 / 6 27:50 I     Saksor-Energetik 121 146.66
5   Fedorov Fedor 2005 5 / 6 28:47 I     Saksor - 'Dinamika' 331 139.38
6   Moiseev Kirill 2005 6 / 6 32:03 I     'Sokol' 252 114.34
To groupclasses
M21 ( participants: 30 ) , distance 39 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Kayukov Ilya 2000 1 / 30 20:55 МС     Saksor-Olimpik 274 200.00
2   Zhelyabin Konstantin 2002 2 / 30 22:00 КМС     Saksor-Energetik 110 189.64
3   Zhelyabin Anton 2002 3 / 30 22:08 КМС     Saksor-Energetik 109 188.37
4   Sorokoumov Pavel 1987 4 / 30 22:33 КМС     Samara, Lichno 51 184.38
5   Moiseev Dmitriy 1975 5 / 30 23:11 КМС     'Sokol' 251 178.33
6   Vlasov Aleksandr 1990 6 / 30 23:51 КМС     'Sokol' 237 171.95
7   Sushilin Sergey 1990 7 / 30 25:05 КМС     Saksor-'Kontur' 21 160.16
8   Tabeev Aleksey 1985 8 / 30 25:19 II     Vse Zvezdy 40 157.93
9   Sychev Andrey 1995 9 / 30 25:40 КМС     'Sokol' 257 154.58
10   Terentev Aleksandr 1987 10 / 30 26:30 II     Samara, Lichno 53 146.61
11   Safin Ruslan 1985 11 / 30 26:43 КМС     Samara, Lichno 49 144.54
12   Gorshkov Viktor 1983 12 / 30 26:53 I     Saksor-Shlyamova 61 142.95
13   Yulin Maksim 1997 13 / 30 27:51 II     Sgoo Dmstk 'Kontur' 33 133.71
14   Marinin Pavel 1982 14 / 30 28:41 II     Saksor-Olimpik 275 125.74
15   Samykin Artem 2001 15 / 30 28:41 I     Saksor-Energetik 123 125.74
16   Pronin Maksim 1987 16 / 30 29:32 КМС     Samara, Lichno 47 117.61
17   Skorikov Vladimir 1996 17 / 30 29:34 I     Sgoo Dmstk 'Kontur' 29 117.29
18   Solodukhin Valeriy 1988 18 / 30 30:17 I     Samara, Lichno 50 110.44
19   Zlatoverov Evgeniy 1987 19 / 30 30:21 I     Saksor - 'Dinamika' 325 109.80
20   Davydov Aleksey 1975 20 / 30 30:54 I     Saksor-Fokeeva 284 104.54
21   Kozlov Aleksandr 1986 21 / 30 32:40     Samara, Lichno 44 87.65
22   Trocko Andrey 1987 22 / 30 32:52     Sgoo Dmstk 'Kontur' 31 85.74
23   Kulikov Dmitriy 1991 23 / 30 34:01     Sgoo Dmstk 'Kontur' 26 74.74
24   Eliseev Anton 2001 24 / 30 36:13 КМС     Saksor - 'Dinamika' 323 53.71
25   Dmitriev Artemiy 2004 25 / 30 37:20 III     Orient-Edelveys 204 43.03
26   Protasov Dmitriy 1976 26 / 30 37:41     Tolyatti, Lichno 372 39.68
27   Danilyuk Nikita 2000 27 / 30 38:47     Saksor-Hunter 141 29.16
28   Burakshaev Sergey 1994 28 / 30 44:31     Saksor-Hunter 137
29   Babushkin Aleksey 2000     Saksor-'Kontur' 4
30   Khabibulin Ruslan 1986 I     Sgoo Dmstk 'Kontur' 32
To groupclasses
M40 ( participants: 16 ) , distance 39 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Kaskov Sergey 1971 1 / 16 24:53     Orient-Edelveys 209 120.00
2   Toman Dmitriy 1976 2 / 16 26:35 I     Toman 343 111.80
3   Balakhonkin Mikhail 1975 3 / 16 26:48 I     Saksor-Energetik 95 110.76
4   Kozyrev Pavel 1976 4 / 16 27:10 КМС     Saksor-Ski 228 108.99
5   Petukhov Andrey 1975 5 / 16 30:26     Tolyatti, Lichno 371 93.24
6   Kaskov Aleksandr 1966 6 / 16 30:43     Prizma Team 63.Ru 308 91.87
7   Sorokin Nikolay 1977 7 / 16 33:27 III     Saksor-Energetik 127 78.69
8   Tuzov Dmitriy 1974 7 / 16 33:27     Samara, Lichno 54 78.69
9   Tikhov Igor 1982 9 / 16 36:03     Abris 337 66.15
10   Babushkin Pavel 1976 10 / 16 36:22     Saksor-Hunter 133 64.62
11   Mulenko Aleksandr 1973 11 / 16 37:20     Abris 335 59.96
12   Lysikov Dmitriy 1974 12 / 16 37:30     'Sokol' 248 59.16
13   Eliseev Vitaliy 1976 13 / 16 38:32     Saksor - 'Dinamika' 324 54.17
14   Chernyshov Andrey 1978 14 / 16 50:12     Abris 338
15   Volkov Vladimir 1984 30:50     Prizma Team 63.Ru 298 Out of competition
16   Kalachev Sergey 1983 34:58     Prizma Team 63.Ru 306 Out of competition
To groupclasses
M50 ( participants: 13 ) , distance 35 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Vlasov Timofey 1972 1 / 13 23:12 I     Edelveys-Vlasova 259 90.00
2   Dvoryanskiy Vladimir 1970 2 / 13 25:01 МС     Cska 340 82.95
3   Eremin Sergey 1968 3 / 13 26:11     Tolyatti, Lichno 370 78.43
4   Fokeev Mikhail 1968 4 / 13 28:33     Saksor-Fokeeva 290 69.25
5   Kuleshov Vadim 1966 5 / 13 29:20     Saksor-Hunter 152 66.21
6   Kutyrev Yuriy 1970 6 / 13 29:47     Saksor-Hunter 153 64.46
7   Agafodorov Andrey 1964 7 / 13 30:05     Zarya Samara 374 63.30
8   Yakushev Aleksey 1972 8 / 13 31:43 I     Saksor-Fokeeva 291 56.96
9   Egorov Aleksey 1965 9 / 13 35:25 I     Vse Zvezdy 37 42.61
10   Lukin Andrey 1971 10 / 13 37:48     Orient-Edelveys 211 33.36
11   Frelikh Pavel 1965 11 / 13 44:35 II     Rybinsk, Frelikh 365 7.05
12   Razumov Vadim 1968     Abris 336
13   Abramov Aleksey 1969     Saksor-'Kontur' 1
To groupclasses
M60 ( participants: 7 ) , distance 3 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Ismagilov Ramazan 1953 1 / 7 25:34     Vaz-Tolyatti 354 70.00
2   Vlaskin Vladimir 1954 2 / 7 31:29 I     Saturn 345 53.80
3   Kozin Vadim 1955 3 / 7 31:34     Vaz-Tolyatti 355 53.57
4   Buyanov Aleksandr 1957 4 / 7 32:35 II     Saksor 376 50.79
5   Zhirov Vladimir 1954 5 / 7 33:09     Vaz-Tolyatti 351 49.24
6   Lukyanchikov Viktor 1958 6 / 7 34:09 МС     Zarya Samara 375 46.50
7   Romanyuk Gennadiy 1954 7 / 7 39:24 МС     Saksor-Olimpik 278 32.13
To groupclasses
M70 ( participants: 9 ) , distance 28 m
#
Last name
First name
Year
Rank
Team
Comment
1   Pronin Aleksandr 1951 1 / 9 32:08     Samara, Lichno 46 60.00
2   Fedorov Aleksandr 1948 2 / 9 32:09     Saksor 379 59.97
3   Borzunov Viktor 1952 3 / 9 33:14 II     Saksor-Shlyamova 59 57.95
4   Madzhanov Yuriy 1945 4 / 9 33:43     Vaz-Tolyatti 358 57.04
5   Nikonov Vitaliy 1947 5 / 9 34:26 КМС     Vse Zvezdy 39 55.71
6   Smirnov Nikolay 1949 6 / 9 35:54     Vaz-Tolyatti 362 52.97
7   Semenov Boris 1939 7 / 9 37:45 МС     Saksor 378 49.51
8   Toropov Lev 1936 8 / 9 1:06:10 I     Saturn 348
9   Zaykin Igor 1950     Vaz-Tolyatti 353
To groupclasses

Buy a subscription to use splits analyzer. The list of available subscriptions is here.